Érdekesen változik a világ... korábban mindenható volt a profittermelés célja egy vállalkozás életében - mostanra, a világ bonyolultságával együtt összetetté vált a cél is. Napjainkban egész célrendszerszerről beszélhetünk - és már egyáltalán nem mindegy, hogy egy vállalkozás a céljait milyen úton éri el.

Üzleti modellek kialakítása kíséri a változásokat - most a társadalmi üzletről olvashat a Papírmentes iroda blogon.

Társadalmi üzleti modell

A társadalmi üzlet lényege, hogy a vállalkozások nem a maximális profitot hajszolják, hanem az emberek számára elérhető maximális hasznot. Olyan innovatív üzleti modellek gyűjtőneve ez, amelyek társadalmi problémákra keresnek válaszokat. Erről szól a Social Business Lab budapesti rendezvénye - olvasható a sajtóközleményben. Az elgondolás lényege szerint a vállalkozások a megtermelt nyereséget nem osztják ki, hanem visszaforgatják további társadalmi célok megoldása érdekében.

2010. október 5-én a Corvinus Egyetemen Papp Edit, az Erste Bank vezérigazgatója nyitotta meg a Social Business Lab rendezvényt Budapesten. Az esemény a nyáron már Budapesten megtartott Social Business Tour 2010 rendezvénysorozat része, amely tavasszal Bécsből, Pozsonyból kiindulva kezdte meg közép-kelet-európai körútját. A Művészetek Palotájában megrendezett júliusi tanácskozáson mintegy 500 résztvevő fejezte ki érdeklődését a társadalmi üzleti modellek, illetve a szociális kérdések iránt, ezzel is mutatva a kezdeményezés sikerét. A körút három közép-kelet európai fővárosban folytatódik, előbb Belgrád, majd Prága, végül pedig Bukarest következik.

A Social Business Lab legfőbb célja, hogy a társadalmi üzleti modell koncepcióját hatékonyan megismertesse a régióban, előmozdítsa az érdeklődők kreativitását a témában és helyi társadalmi kihívásokat, üzleti megoldásokat kutasson. Az ötletbörzék - brainstorming labs - várják az olyan magyar egyetemistákat, munkavállalókat, vállalkozókat, minisztériumi munkatársakat és civil szervezetek tagjait, akik információkat, ötleteket és tapasztalatokat szeretnének gyűjteni és kicserélni a társadalmi üzleti koncepcióval kapcsolatban.

A budapesti program a helyi szociális kérdésekkel foglalkozik és egyben lehetséges megoldásokat is próbál találni a felmerült problémákra. A rendezvényen a Grameen Creative Lab bemutatja az általa sikeresnek vélt társadalmi üzleti modelleket és helyi példákat is hoz ezekre.

A sajtóközlemény szerint a szervezők az egynapos eseményre a budapesti Corvinus Egyetemre 120 érdeklődőt várnak. A Social Business Lab vezetője és házigazdája Hans Reitz lesz, aki a Yunus Center kreatív igazgatója és egyben a Grameen Creative Lab alapítója.

Ha kíváncsi, hogy mit tehet a felelősségteljes üzlethez a Papírmentes iroda koncepció, szeretettel várjuk konferenciánkon, 2010. november 4-én: Papírmentes iroda, fenntarthatóság, társadalmi felelősségvállalás konferencia >>>

Forrás: sajtóközlemény nyomán

A bejegyzés trackback címe:

https://papirmentes-iroda.blog.hu/api/trackback/id/tr412349987

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása