Tudta, hogy létezik Magyarországon egy olyan független szakmai szervezet, amely segíti Önt a törvényi megfelelésben? Tanfolyamok >>>, szakmai rendezvények, konferenciák >>>, tanácsadás, az Irat- és Dokumentumkezelési Szakmai Szövetségnél >>>

És a következő cikk megmutatja, hogy miért fontos a jó dokumentumkezelés... És persze jövőre tovább szigorodnak az üzletvitel feltételei - a NAV fokozottan ellenőriz majd és nagyobb bírságokat szab ki...

Az Ön cégénél minden rendben van? Döntsön: hagyja az anarchiát vagy megelőzi a büntetést?

Ha kíváncsi, hogy hogyan előzheti meg a cégét és biztonságát romba döntő iratkezelési hanyagságokat, ha szeretne hatékony üzleti folyamatokat, kérjük, hogy látogasson el a DWP Üzleti folyamat és adminisztráció Portálra >>> is.

Horror vár a mobilcégekre Magyarországon

Jelentősen nőnek jövőre a mobilcégek adminisztrációs terhei, mivel az iparűzési adót az előfizetők címe szerint kell bevallaniuk. Az ötlet nem új, már tavaly fontolgatta a kormány, ám a cégek egy év halasztást kértek.
 
A távközlési cégeknek 2012-ben ezerszer több munkájuk lesz az iparűzési adó bevallásával kapcsolatban, mint ma. Jövőre hatályba lép ugyanis az a szabályozás, aminek következtében lényegében minden önkormányzatnál keletkezik majd adófizetési kötelezettsége a vállalatoknak. A helyiadó-törvényben változik a telephely meghatározása, amely után adót kell fizetni. Telephely lesz így a mobilcégek esetében az előfizetők számlázási helye − praktikusan a magánszemélyek lakcíme és a céges partnerek székhelye.
 
Mivel az országban lényegében teljes a lefedettség, vagyis minden településen használhatóak a telefonok, nagy valószínűséggel minden településen vannak előfizetők is. Nagyjából háromezer település vet ki iparűzési adót, így a mobilcégeknek is ennyi bevallást kell majd készíteniük 2012-től.
 
A telephely-meghatározás kizárólag az előfizetőkre vonatkozik, vagyis a feltöltőkártyák értékesítéséből származó bevételek kezelése nem változik − az továbbra is a székhely bevétele, s a székhely szerinti önkormányzatot illeti az adóbevétel. Amellett hogy a társaságoknak így háromezer bevallást kell elkészíteniük, a milliós ügyfélkört is szortírozniuk kell a számlázási címeik szerint. Ez a vállalatoknak komoly adminisztrációs feladatot jelent, amelynek végrehajtásához jelentős fejlesztéseket kellett végrehajtaniuk − tudatta lapunkkal a Telenor. A fejlesztések java részével már végzett a társaság.
 
Visszatér a papírbevallás
 
Azon semmilyen fejlesztés nem segít, hogy a társaságok kénytelenek lesznek sok esetben papíron adóbevallást készíteni. Ez azért lehet különösen nehéz, mert e cégek szinte bizonyosan évek óta minden bevallást elektronikusan intéznek − ráadásul jövőre az adóhatóságnak küldendő egyéb adatszolgáltatásokat, nyilatkozatokat is papírmentesen tudhatják le. Ehhez képest az ipát csak kevés önkormányzat engedi elektronikusan benyújtani. Emiatt számos helyhatósággal kell majd levelezni, nyomtatványokat töltögetni − s mindezt meg is kell őrizniük.
 
Nagyobb képért kattintson!
 
Sok önkormányzat számára kedvező a változás, hiszen jelentős adóbevételre tehetnek szert. Azok ugyanakkor rosszul járnak, amelyek korábban székhely szerinti helyhatóságként jelentős bevételük volt helyi adóból. Ilyen lesz például Törökbálint, ahol a Telenor székhelye van. A másik két társaság, a Vodafone és a T-Mobile budapesti székhelyű, így a főváros is vesztese lesz a szabálynak. (Napi)

A bejegyzés trackback címe:

https://papirmentes-iroda.blog.hu/api/trackback/id/tr33465234

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása